Skip to content ↓

September 2021 Cohort Groups

Group 1    Group 13
     
Brampton Manor Academy    Becontree Primary School
   
Furze Infant School
Group 2   George Carey Church of England Primary School
    Godwin Primary School
Learning in Harmony Trust   Manor Infants' School/Manor Longbridge
    Manor Junior School
Group 3   Riverside Primary School
    Roding Primary School
Burnt Mill Academy Trust   St Joseph's Catholic Primary School
    Thames View Junior School
Group 4    Thomas Arnold Primary School
    Warren Junior School
Community Schools Trust    
    Group 14
Group 5     
    Becontree Primary School
Cleves Primary School   Eastbury Primary School
Monega Primary School   Grafton Primary School
New City Primary School   Henry Green Primary School
Nightingale Primary School   Hunters Hall Primary School
Ravenscroft Primary School   Marsh Green Primary School
Rosetta Primary School  
Riverside Bridge School
Tollgate Primary School
  Southwood Primary School
    The James Cambell Primary School
Group 6   The St Teresa Catholic Primary School
    Trinity School
Brampton Primary School   Valence Primary School
Curwen Primary School
  William Bellamy Primary School
Hallsville Primary School    
Keir Hardie Primary School   Group 15
Kensington Primary School    
North Beckton Primary School   Ardleigh Green Infant School 
Oliver Thomas Nursery School   Clockhouse Primary School
Ranelagh Primary School   Crowlands Primary School
Scott Wilkie Primary School   Harold Court Primary School
Sir John Heron Primary School  
Hilldene Primary School
Winsor Primary School   ParklandsPrimary School
    Rise Park Junior School
Group 7   Squirrels Heath Junior School
    St Edward's Church of England Voluntary Aided Primary School
Calverton Primary School   St Mary's Catholic Primary School
Carpenters Primary School   The R J Mitchell Primary School
Dersingham Primary School   Towers Infant School
Maryland Primary School   Towers Junior School
Portway Primary School    
Selwyn Primary School   Group 16
St Antony's Catholic Primary School    
St James' CofE Junior School   Drapers' Academy
Star Primary School   Emerson Park Academy
West Ham Church Primary School
  Hornchurch High School
    Lime Academy Ravensbourne
Group 8    Sacred Heart of Mary Girls' School
    The Campion School
Little Ilford School  
The Frances Bardsley Academy for Girls
London Academy of Excellence    
Newham Collegiate Sixth Form Centre   Group 17
Royal Docks Academy
   
School 21  
Bower Park Academy
St Angela's Ursuline School   Hall Mead School
Stratford School Academy   The Brittons Academy
    Redden Court School
Group 9    The Royal Liberty School
    Sanders School
Earlham Primary School
   
Altmore Infant School   Group 18
Avenue Primary School    
EKO Pathyway   Benhurst Primary School
Essex Primary School   Brady Primary School
Hackney New Primary School   Dame Tipping Church of England Primary School
Lathom Junior School  
Drapers' Brookside Infant School
Salisbury Primary School   Elm Park Primary School
Sheringham Nursery School & Children's Centre   Scargill Junior School
Southern Road Primary School   Scotts Primary School
St Michael's Catholic Primary School   Suttons Primary School
St Stephen's Primary School   Upminster Infant School
    Whybridge Junior School
Group 10     
    Group 19
Barking Abbey School
   
Jo Richardson Community School   Broadford Primary School
The Sydney Russell School   Crownfield Infant School
   
Engayne Primary School
Group 11    Mead Primary School
    St Patrick's Catholic Primary School
All Saints Catholic School and Technology College
  St Peters Catholic Primary School
Eastbury Community School   The James Oglethorpe Primary School
Langdon Academy   The Mawney Foundation  School
     
Group 12    
     
Dagenham Park CofE School    
Riverside School